Üdvözlet a földlakóknak!
Megint egy olyan bejegyzés fog következni, ami nem feltétlen az íráshoz kapcsolódik, de mégis... Ok, ezt jól megaszondtam...
Nem is kerülgetem a témát, ahogy a címből is kiderülhet, a Bujo, azaz Bullet Journal témáról szeretnék röviden beszámolni, hogy én hogy élem meg, mik a tapasztalataim és milyen pozitív hatásait észleltem.
Először magával a műfajjal még négy évvel ezelőtt találkoztam, amikor is egyik barátom felhozakodott vele. Én teljesen ledöbbentem, hiszen számomra ez akkor teljesen új dolog volt, pedig már akkor virág korát élte.
Mint azt ekkor megtudtam, rengeteg tutorial videó van fent, nem csak a kalligráfia részéről, hanem ha valaki teljesen saját bujot szeretne, azt hogy strukturálja és tervezze meg.
Eleinte nem barátkoztam ezzel az új trenddel, de ahogy egyre inkább elmerültem az egyetemi életben, mindig fel-felmerült bennem, hogy talán nem is olyan hülyeség ilyen alaposan megtervezni mindent, hogy ne essen szét az ember.
Idén kezdtem el egy Viszkok Fruzsi - Planall diáktervezőt használni, bár ez nem takarja teljes mértékben a Bullet Journal műfaját, de úgy gondoltam, kezdőként ez is bőven nagy kihívás lesz. Nem vagyok nagy Viszkok Fruzsi fan, nem is emiatt esett a választásom erre a tervezőre, hanem egészen pontosan egy dolog miatt. Van benne könyvespolc!!! Tökéletes volt, mintha csak engem szólított volna, nem is akármiért. Az egyetem kezdés óta nagyon nehezemre esik az olvasás, vagy az hogy egy könyvet végigolvassak kitartóan, pedig én hatalmas könyvmoly voltam, egy nap alatt végigolvastam könyveket. Sajnos az egyetem és munka mellett viszont nem volt már életkedvem sem, nemhogy még olvasni. A tervezőben tökéletes eszköz ehhez a könyvlista és egy külön megrajzolt könyvespolc, melyek bár tankönyveknek vannak én azért mégis a szépirodalmat is belecsempésztem, s majd láthatjátok, hogyan is használtam ki eme funkciót. A könyvespolc tökéletes arra, hogy kövessem, hány százalékát olvastam el egy adott könyvnek.
A hónapokat természetesen kicicomáztam annyi matricát vettem, amennyi még az általánosiskolás matricáskönyvemben se volt soha.
Ami még nagyon tetszett a tervezőben, hogy a költségvetéseimet is nyomon tudom követni, ez pedig ösztönöz a spórolásra, hiszen rólam tudni kell, hogy borzasztóan szeretem költeni a pénzt.
Összességében nagyon pozitív hatása volt rám ennek a bujo-tervező dolognak, s kedvet is kaptam hozzá, hogy 2022-23-ban egy teljesen saját Bujot kreáljak magamnak, és még inkább belemerüljek a kreatív részébe is a dolognak. Mindent rendszerezni tudok és még inspirál is ez a szervezettség, hogy meg is tartsam azt.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése